Публікації

Показано дописи з березня 12, 2013

Організація занять з іноземної мови для дітей дошкільного віку

Зображення
Дані рекомендації містять відповіді на найбільш поширені запитання щодо занять з іноземної мови із дошкільниками і покликані в першу чергу допомогти отримати уявлення про роботу з навчання малюків іноземної мови. Рекомендації ні в якому разі не є еталоном, це лише приклад, один із багатьох способів роботи з дошкільнятами. Мова йде про навчання іноземній мові після того, як дитина опановує рідну. Дана інформація буде корисна насамперед для викладачів, вчителів іноземної мови, які працюють з дошкільнятами, а також для батьків, які самостійно навчають дитину, або для батьків, які бажають вибрати для малюка педагога-професіонала. Адже часто з дітьми працюють люди некомпетентні, але які вміють зробити собі рекламу і створити зовнішнє враження.

Навчання іншомовної фонетики дітей дошкільного віку

Вивчення будь-якої мови завжди починається з фонетики. Навчання іноземної мови дітей також традиційно починається з постановки звуків. Діти набагато швидше, ніж дорослі, опановують звуковою стороною мови. Причому, чим молодша дитина, тим менше часу їй потрібно для засвоєння нових звуків. Наприклад, у дітей п'яти років вже через кілька занять легко виходять звуки іноземної мови, а багато трьохліток здатні без всяких пояснень відтворити почутий звук, причому правильно його артикулюючи! І не дивно, адже дошкільний вік - це період оволодіння рідною мовою, процес освоєння мови ще не завершений, значить механізми цього процесу ще діють і легко переносяться на іноземну мову, а у молодших дошкільників до того ж ще дуже розвинена здатність до наслідування. Тому навчання дитини-дошкільника фонетиці іноземної мови зазвичай не потребує докладання надмірних зусиль.

"Казка про язичок" для навчання фонетиці дітей дошкільного віку (англійський варіант)

Варіантів цієї казки безліч. У нашій казці представлені далеко не всі звуки. Нашим завданням є пояснити принцип ігрового навчання дошкільнят фонетиці, і наведені описи звуків - всього лише приклад. Вони можуть варіювати в залежності від ситуації, оточення дитини та Вашого досвіду. У нас в ротику живе язичок. Наш рот - це його будиночок. Подивіться, в нашому будинку є підлога, стеля, стіни. (Молодші дошкільники можуть ще не зовсім орієнтуватися в просторі, тому при роботі з ними необхідно уточнити, де підлога, стеля, стіни.)