Публікації

Показано дописи з грудня 8, 2010

БЕСІДА З УЧНЯМИ про символи України

Стою струнко й урочисто, коли звучить гімн моєї держави  Мета . Поглибити знання учнів про символи України, ознайомити з історією створення гімну, його авторами, виховувати повагу до символів Української держави. Обладнання . Конституція України, на плакатах зображення герба Ук­раїни, прапора, книжка «Ще не вмерла Україна» (Павло Чубинський, Київ, 1991 рік, видання «Українська муза»). Хід бесіди Вступне слово вчителя . У нашого народу на його землі глибоке тисячолітнє коріння. Українці, як і інші народи, пройшли довгий шлях розвитку, що зафіксувався а усіх сферах життя - культурі, мові, побуті. Україна може пишатися своєю древ­ньою величною історією. Найбільшим святом для українського народу став день 28 червня 1996 року - день прийняття Основного Закону - Конституції України. У статті 20 цього документа записано: «Державними символами України є Державний Прапор України, Державний Герб і Державний Гімн України». Велична й трагічна історія пісні-гімну «Ще не вмерла Україна». Втра­тив

МИСТЕЦТВО СПІЛКУВАННЯ (розробка виховної години)

   Кожна людина зацікавлена в тому, щоб уміти правильно говорити, оскільки – це дає можливість установлювати й підтримувати добрі стосунки з людьми в різних колективах: у сім'ї, в школі, на підприємстві, в громадських та інших організаціях.     Сьогодні ми поговоримо про те, як опанувати основи психологічних знань, які слід використовувати у сфері спілкування з людьми, щоб краще їх розуміти, про що саме говорити у вузькому колі, на нарадах, як побудувати й виголосити промову перед широкою аудиторією.     Щоб навчитися правильно говорити, потрібні три основні передумови, а саме: володіти технікою мовлення, знати головні психологічні засади стосунків між людьми і, що найголовніше – мати що сказати! Бо чи ж потрібно було б людині вміння красномовно висловлюватись, якби їй нічого було сказати?     Для того, щоб вас уважно слухали (у вузькому колі чи широка аудиторія), необхідно завжди мати в запасі щось нове, причому розповідати цікаво, захоплююче. А для цього треба бути спостережливи

Урок-бесіда для третього класу "Я та мої друзі"

Мета: Навчати дітей ставитися до навколишнього світу позитивно і з чуйністю; виховувати почуття власної гідності, співпереживання, бажання допомогти товаришеві в скрутну хвилину, розвивати спостережливість та уміння відчувати настрій своїх однокласників. Основні поняття, що повинні засвоїти учні: доброзичливість, чуйність, повага, підтримка, взаємодопомога. Обладнання: столи підготовлені для групової роботи, дошка прикрашена автопортретами учнів класу (з попереднього уроку), малюнками на тему "Мій друг" (з уроку образотворчого мистецтва), великий аркуш паперу із зображенням дерева, заготовлені форми "яблук" для дерева, чисті аркуші паперу для кожного учня, завдання для груп, аудіозаписи дитячих пісень, красива палиця. Хід уроку: Учитель вітається, звертає увагу учнів на дошку: - Як ви гадаєте, про що піде мова на сьогоднішньому уроці? (Приклади відповідей: "про нас", "про дітей і права", "про товаришів", "про наш клас, бо тут

Положительное влияние игры на формирование познавательных интересов школьников

Как известно, большое значение в организации учебного процесса играет мотивация обучения. Она способствует активизации мышления, вызывает интерес к тому или иному виду занятий, к выполнению того или иного упражнения. Сильнейшим мотивирующим фактором являются приемы обучения, удовлетворяющие потребность школьников в новизне изучаемого материала, и разнообразия выполняемых упражнений. Использование разнообразных приемов обучения способствует закреплению языковых явлений в памяти, созданию более стойких зрительных и слуховых образов, поддержанию интереса и активности детей. Урок иностранного языка рассматривается как социальное явление, где классная аудитория - это определенное социальная среда, в которой учитель и учащиеся вступают в определенные социальные отношения друг с другом, где учебный процесс - это взаимодействие всех присутствующих. При этом успех в обучении - это результат коллективного использования всех возможностей для обучения. И дети должны вносить значительный вклад в э

Содержание и сферы досуга в Древнем Египте

Одним из наиболее древних предков является игра, называвшаяся «Сенет» , пришедшая из Египта (примерно 3000 лет до н.э.). В эту игру играли на доске 3*10, 3*12 и 3*6 квадратов. У игры нет ничего общего с правилами нард, но это была гипотетически азартная игра с перемещением фишек (обычно их делали из камня), двигающихся в противоположных направлениях. Движение фишек в соответствии с бросками кубика, изготовленного из кости или керамики. Среди многих командных игровых видов спорта хоккей на траве или не самый давний. Еще среди жителей Древнего Египта были популярными игры и забавы с камнями и палками, которые отдаленно напоминают нынешний хоккей на траве. В долине Нила, возле местечка Бенни Хасан, нашли надгробную плиту, на которой четко видно древнеегипетский иероглиф, который означает число 16, и изображение людей с палками и камнем в позах, характерных для современных игроков в хоккей на траве. Археологи определили, что эта плита создана около 4000 лет тому назад. Футбол — самая поп